Zawody w podnoszeniu ciężarów

W sobotę 12 marca odbędą się pierwsze wewnętrzne zawody w podnoszeniu ciężarów – dwuboju olimpijskim.
Całkowity przychód z wpisowego na imprezę zostanie przekazany na cel pomocy uchodźcom z Ukrainy.
Poniżej znajdziecie wszystkie najważniejsze informacje dotyczące imprezy:

Harmonogram zawodów

12:30 – odprawa techniczna
12:35 – ważenie zawodników / zawodniczek
13:15 – start rywalizacji – kobiety: rwanie
14:15 – start rywalizacji – kobiety: podrzut
15:30 – start rywalizacji – mężczyźni: rwanie
16:15 – start rywalizacji – mężczyźni: podrzut
17:15 – orientacyjne zakończenie rywalizacji

Warunki uczestnictwa

Uczestnikiem zawodów mogą być osoby pełnoletnie, które mają udokumentowany staż treningowy w naszym studiu (minimum 10 treningów odbytych w ciągu ostatnich 6 miesięcy). Wpisowe na zawody wynosi 25 zł i będzie w całości przekazane na pomoc dla uchodźców z Ukrainy.

Obowiązują wymogi techniczne podobne jak na zawodach podnoszenia ciężarów organizowanych przez PZPC / IWF za wyjątkiem obowiązku startu w kostiumie do podnoszenia ciężarów – wystarczy, aby ubiór odsłaniał stawy łokciowe oraz umożliwiał stwierdzenie zablokowania stawów kolanowych.

Szczegóły techniczne

Minimalny możliwy do zadeklarowania ciężar wynosi 25 kg w przypadku kobiet i 30 kg w przypadku mężczyzn. Do rywalizacji będą wykorzystane gryfy Eleiko IWF Competition damski oraz Rogue IWF Competition męski. Przygotowane będą dwa stanowiska rozgrzewkowe, w których dostępne będa dla kobiet gryfy 15 kg oraz gryf techniczny, a w przypadku mężczyzn gryfy Eleiko IWF Training i Rekord Weightlifting Training.

Do wyliczenia rezultatu zostanie wykorzystana formuła Sinclair (kalkulator dostępny tutaj), a warunkiem sklasyfikowania w dwuboju jest zaliczenie minimum jednego z dostępnych 3 podejść w rwaniu i podrzucie. W przypadku zaliczenia wyłącznie rwania lub wyłącznie podrzutu zawodnik zostanie sklasyfikowany wyłącznie w tabelach wyników zaliczonego boju.

W trakcie zawodów możliwe jest korzystanie z standardowo dopuszczonych akcesoriów takich jak: owijki, neopreny na kolana oraz pasy do podnoszenia ciężarów (dwubojowe). Paski są niedozwolone.

Formularz zgłoszeniowy

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Ostatnie wpisy

Kategorie wpisów

Tagi