Zawody w podnoszeniu ciężarów

W sobotę 12 marca odbędą się pierwsze wewnętrzne zawody w podnoszeniu ciężarów – dwuboju olimpijskim.
Całkowity przychód z wpisowego na imprezę zostanie przekazany na cel pomocy uchodźcom z Ukrainy.
Poniżej znajdziecie wszystkie najważniejsze informacje dotyczące imprezy:

Harmonogram zawodów

12:30 – odprawa techniczna
12:35 – ważenie zawodników / zawodniczek
13:15 – start rywalizacji – kobiety: rwanie
14:15 – start rywalizacji – kobiety: podrzut
15:30 – start rywalizacji – mężczyźni: rwanie
16:15 – start rywalizacji – mężczyźni: podrzut
17:15 – orientacyjne zakończenie rywalizacji

Warunki uczestnictwa

Uczestnikiem zawodów mogą być osoby pełnoletnie, które mają udokumentowany staż treningowy w naszym studiu (minimum 10 treningów odbytych w ciągu ostatnich 6 miesięcy). Wpisowe na zawody wynosi 25 zł i będzie w całości przekazane na pomoc dla uchodźców z Ukrainy.

Obowiązują wymogi techniczne podobne jak na zawodach podnoszenia ciężarów organizowanych przez PZPC / IWF za wyjątkiem obowiązku startu w kostiumie do podnoszenia ciężarów – wystarczy, aby ubiór odsłaniał stawy łokciowe oraz umożliwiał stwierdzenie zablokowania stawów kolanowych.

Szczegóły techniczne

Minimalny możliwy do zadeklarowania ciężar wynosi 25 kg w przypadku kobiet i 30 kg w przypadku mężczyzn. Do rywalizacji będą wykorzystane gryfy Eleiko IWF Competition damski oraz Rogue IWF Competition męski. Przygotowane będą dwa stanowiska rozgrzewkowe, w których dostępne będa dla kobiet gryfy 15 kg oraz gryf techniczny, a w przypadku mężczyzn gryfy Eleiko IWF Training i Rekord Weightlifting Training.

Do wyliczenia rezultatu zostanie wykorzystana formuła Sinclair (kalkulator dostępny tutaj), a warunkiem sklasyfikowania w dwuboju jest zaliczenie minimum jednego z dostępnych 3 podejść w rwaniu i podrzucie. W przypadku zaliczenia wyłącznie rwania lub wyłącznie podrzutu zawodnik zostanie sklasyfikowany wyłącznie w tabelach wyników zaliczonego boju.

W trakcie zawodów możliwe jest korzystanie z standardowo dopuszczonych akcesoriów takich jak: owijki, neopreny na kolana oraz pasy do podnoszenia ciężarów (dwubojowe). Paski są niedozwolone.

Formularz zgłoszeniowy

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn